Dziekanaty w czasach pandemii

Dziekanaty w czasach pandemii

W tym miejscu zdecydowaliśmy się umieścić bieżące informacje, rozwiązania i dobre praktyki z zakresu organizacji pracy w dziekanatach (a może być i innych jednostkach uczelnianej administracji) w czasie pandemii koronawirusa. Dołożymy wszelkich starań, aby zamieszczane tu informacje były aktualne i dotyczyły możliwie szerokiego zakresu zagadnień. Liczymy bardzo na Wasze wsparcie – dzielmy się dobrymi rozwiązaniami, sprawdzonymi informacjami, sposobami organizacji pracy, które wymyśliliście w pocie czoła, a ktoś inny może je zaadaptować na swoje potrzeby i zaoszczędzony czas przeznaczyć na coś innego, co może akurat Wam się przydać.

Do zbierania rozwiązań służy otwarty dokument w Google Docs, do którego edycji zapraszamy wszystkich. Zawiera on sekcje wyszczególnione poniżej, które – na podstawie przesyłanych informacji – będziemy starać się aktualizować.

Trzymajmy się razem w tym trudnym czasie jako niebędący, ale i niezbędni 😉

Aktualności

Komunikaty MNiSW, NCN i innych instytucji, przesunięcia terminów i inne przydatne informacje.

Podziel się informacjami

 

Organizacja pracy w dziekanacie (na miejscu)

Niezależnie od tego, czy dziekanat obsługuje studentów bezpośrednio (oby nie), czy obowiązuje praca wewnętrzna, brak zajęć dydaktycznych, a tym samym ograniczona liczba studentów i dydaktyków + szczególne warunki, wypływają na sposób organizacji bieżącej pracy w dziekanacie. Jakie są Wasze pomysły i rozwiązania?

Podziel się informacjami!

Pomysły na pracę zdalną

Dla dziekanatów praca zdalna jest nowością. Zazwyczaj obsługują studentów bezpośrednio w okienkach, albo pokojach. W jaki sposób radzicie sobie z przejściem na ten system, raportowaniem wykonanych zadań, a także ustaleniem ich zakresu?

Podziel się informacjami!

Przyjazne dla NNA zarządzenia i komunikaty wewnątrzuczelniane

W nowej sytuacji władze uczelni wydają zarządzenia i komunikaty dotyczące sposobu funkcjonowania uczelni w obliczu pandemii. Czasami bywa tak, że dobro pracowników niebędących nauczycielami akademickimi staje się w nich wartością nadrzędną. Warto takie przykłady zebrać – nie tylko po to, aby pokazywać dobre praktyki, ale i dać tym pracownikom, o których władze uczelni nie zadbały narzędzia do tego, aby walczyli o swoje bezpieczeństwo.

Podziel się informacjami!

Rozwiązania informatyczne

Przejście na system pracy zdalnej – tak dydaktycznej, jak i administracyjnej – zależy od jakości systemu informatycznego, a na ten moment od pomysłowości i sił informatyków. W tym miejscu możemy podzielić się fajnymi rozwiązaniami informatycznymi, które można wykorzystać w organizacji pracy dziekanatów, a także zajęć online.

Podziel się informacjami!