Premiera filmu „Dziekanat to Rzym”

Premiera filmu „Dziekanat to Rzym”

Pomysł filmu odczarowującego dziekanaty chodził nam po głowach od ponad 1,5 roku. Nie byliśmy jednak w stanie go zrealizować, bo jednak nie każdy lubi przemawiać publicznie do kamery, a na dodatek opowiadać o swojej pracy w dziekanacie. Od marca pracujemy jednak częściowo w trybie zdalnym, a korzystanie z kamer i mikrofonów stało się naszą codziennością.

Być może z tego powodu udało się nam tym razem zmobilizować. Przestawiamy Państwu film pt. „Dziekanat to Rzym. Wszystkie drogi prowadzą do dziekanatu”. Wystąpili w nim pracownicy uczelni zajmujący się obsługą toku studiów (choć i ja – już spoza branży – mam w nim swój mały udział). Jak to często bywa na początku kariery reżyserskiej, film jest amatorski pod każdym względem, ale kto wie, może kiedyś postaramy się o sequel. Ale jest to film z pozytywnym przesłaniem i ważnym, biorąc pod uwagę mroczną aurę, jaką otoczone są nadal dziekanaty.

Zapraszamy do obejrzenia:

W filmie wystąpili: Izabela Ejtel z Zespołem, Katarzyna Kłopotowska, Joanna i Marcin Kmieć, Michał Mikołajczak, Barbara Mroczkowska, Anna Szewczyk, Anna Stoczkiewicz i Ewa Wiśniewska z Zespołem. Montażem i scenografią zajęła się nieoceniona Anna Krawczyk.

Film miał swoja prapremierę podczas IV ogólnopolskiego Forum Dziekanatów 7 grudnia 2020 r., a teraz puszczamy go w eter…