Szczepienia: inna osoba prowadząca zajęcia

Szczepienia: inna osoba prowadząca zajęcia

Zbliżająca się rejestracja nauczycieli akademickich do szczepień wywołuje sporo emocji, często skrajnych. Dzieli bowiem pracowników uczelni na dwie kategorie. O tym pisaliśmy już wcześniej. Na razie mimo starań różnych środowisk i instytucji nie udało się wdrożyć wariantu poszerzonego.

Skoro się nie udało, i wychodzi na to, że pracownicy administracji będą odpowiadać za rejestrację do szczepień nauczycieli akademickich, warto wziąć byka za rogi. W trybie ekspresowym pojawił się najpierw komunikat o rozpoczęci rejestracji, potem instrukcja, a wielu pracowników administracyjnych spędza weekend na rozpracowywaniu najbardziej optymalnego sposobu zorganizowania wszystkiego. Według informacji system rusza 15 lutego, a będzie dostępny do 18 lutego. Czasu na zebranie danych, biorąc pod uwagę czas ferii, jest niewiele.

Z punktu widzenia osób wprowadzających dane ważna jest interpretacja przepisu dotyczącego innych osób prowadzących zajęcia, które również mogą być uwzględnione w rejestracji do szczepień. Lista osób jest newralgiczna ze względu na to, że jej ustalenie będzie czasochłonne, a także na to, że to pracownicy odpowiedzialni za organizację rejestracji na szczepienia są na pierwszej linii frontu i to do nich będą kierować się zainteresowani. Z pomocą przyszły nam MEiN i OPI. Z uzyskanej dziś informacji:

inna osoba prowadząca zajęcia to każdy kto prowadzi zajęcia w uczelni (również doktoranci jeżeli prowadzą zajęcia, czy osoby np. z otoczenia społeczno-gospodarczego współpracujący z uczelnią i prowadzący zajęcia np. na podstawie umowy cywilnoprawnej) i jest wykazywany w Systemie POL-on w rejestrze prowadzonym zgodnie z art. 343 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.

a przekładając to na język POLonu: kwestia interpretacji „innych osób prowadzących zajęcia” jest w pełni kompatybilna z rejestrem POL-on o tej nazwie. Jest to ten sam zestaw danych, który od ponad dwóch lat jest raportowany do systemu.

Jeżeli chodzi o listę punktów szczepień, OPI opublikował wykaz na swojej stronie. Na jej podstawie rektorzy mają wybrać miejsce szczepienia dla swoich pracowników. Z bieżącymi informacjami można zapoznawać się na dedykowanej stronie OPI.

Życzymy Państwu (i sobie) wariantu poszerzonego szczepień, obejmującego wszystkich pracowników uczelni, a póki co sprawnej organizacji jego I etapu.