Wizyta studyjna: z Wrocławia do Warszawy

Wizyta studyjna: z Wrocławia do Warszawy

Najpierw długo zbierałam się do podjęcia decyzji, aby wziąć udział w wizycie studyjnej realizowanej w ramach projektu pt. „Niewidoczni, niebędący, niezbędni. Administracja uczelni na rzecz doskonałości naukowej”. Później, jak postanowiłam, że jadę, to trudno było zdecydować się na termin, bo przecież zawsze jest coś do zrobienia w pracy i nie ma odpowiedniego terminu na wyjazd. No i w końcu, jak już było wszystko ustalone to plany pokrzyżowała pandemia. Ale jak ja już coś postanowię, to nie odpuszczę, nawet w czasach pandemii 🙂

W ramach wizyty studyjnej wybrałam się do Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, aby poznać, jak radzą sobie z problemami koleżanki i koledzy w Dziekanacie Studium Magisterskiego SGH. Korzystając z możliwości przyjazdu zobaczyłam, jak funkcjonuje Dziekanat oraz inne jednostki odpowiedzialne za obsługę studentów oraz kandydatów. Okazuje się, że problemy są te same tylko czasem rozwiązania różne i pomoc innych jednostek uczelni współpracujących z Dziekanatem odmienna. Ze względu na fakt, że obie uczelnie pracują w systemie USOS można było wymienić się doświadczeniami w zakresie sytemu oraz rozwiązań, które już zostały wdrożone na obu uczelniach. W czasie wyjazdu poznałam przesympatyczne osoby. Z niektórymi, jak się okazało, miałam już wcześniej do czynienia przy okazji Forum Dziekanatów, ale na pewno to spotkanie pozwoliło na zacieśnienie więzi między nami, a co za tym idzie między Uczelniami.

Podczas wizyty wymieniłyśmy się problemami i doświadczeniami dotyczącymi funkcjonowania pracy Dziekanatów, a także innych jednostek współpracujących z Dziekanatem, zwłaszcza w tym trudnym dla nas wszystkich pandemicznym okresie, gdzie – jak się okazuje – jest o wiele więcej pracy niż zwykle. Ciągłe zmiany przepisów i potrzeba ich dostosowania wymusiło na nas przeorganizowanie pracy w Dziekanacie. Dyskusje były burzliwe i oczywiście owocne, a współpraca z cudownym zespołem Dziekanatu SGH – nawiązana. Szkoda tylko, że z takiego wyjazdu można skorzystać tylko raz.

Zatem zachęcam wszystkich do wzięcia udziału, w projekcie który realizowany jest przez Wydział Filozofii i Nauk Społecznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w ramach konsorcjum ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie oraz Uniwersytetem Humanistycznospołecznym SWPS w Warszawie w ramach programu DIALOG Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.