Warsztaty Microsoft „Praktyczne wykorzystanie sztucznej inteligencji na uczelniach” 1.09.2023

Warsztaty Microsoft „Praktyczne wykorzystanie sztucznej inteligencji na uczelniach” 1.09.2023

Jedną z deklaracji złożonych podczas Forum Pracowników Administracji Uczelni w Akademii Leona Koźmińskiego było zorganizowanie warsztatów z praktycznego wykorzystania sztucznej inteligencji przez Partnera Głównego tego wydarzenia, czyli firmę Microsoft. Dzięki uprzejmości Barbary Michalskiej i Kacpra Zubrzyckiego z Microsoft ta deklaracja zostanie zrealizowana za niecałe dwa tygodnie. 1 września w siedzibie Microsoft odbędą się warsztaty dedykowane dla pracowników administracji uczelni.

Warsztaty zostały zaprojektowane na podstawie analizy potrzeb zgłoszonych przez Członkinie i Członków naszego Stowarzyszenia. Dzięki temu uczestnicy tego wydarzenia zapoznają się z narzędziami i rozwiązaniami, które będą mogli wykorzystać w swojej pracy na uczelni.

Dodatkową atrakcją będzie możliwość wycieczki po tzw. MTC (Microsoft Technology Center), czyli obejrzenie praktycznego wykorzystania rozwiązań Microsoft w połączeniu z technologią codziennego wykorzystania.

Warsztaty będą odbywały się w formie hybrydowej. Zaświadczenie uczestnictwa otrzymają tylko osoby biorące udział w szkoleniu stacjonarnie.

Rejestracja odbywa się poprzez formularz zamieszczony na stronie Microsoft do wyczerpania miejsc. W zależności od formy udziału prosimy o wybranie odpowiedniego linku poniżej:

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Będzie to ciekawe doświadczenie, na które już teraz Państwa zapraszamy.

A oto program:

 • 9:00 – Rejestracja gości
 • 10:00 – Powitanie – Dariusz Wronikowski, koordynator Sekcji Informatycznej SFD
 • 10:20 – AI praktycznie, cz. 1, Artur Rudnicki, ZST w Radomiu
 • 11:20 – przerwa na kawę
 • 11:40 – AI praktycznie, cz. 2, Artur Rudnicki, ZST w Radomiu
 • 12:40 – Narzędzia rozpoznawania mowy a dostępność cyfrowa:
  • Michał Przymusiński – Zastępca Dyrektora ds. Cyfryzacji Edukacji i Nauki w Instytucie Badań Edukacyjnych,
  • Alicja Luber – Lider zespołu badań i projektowania cyfrowego IBE,
  • Mateusz Ciborowski – ekspert ds. dostępności cyfrowej IBE
 • 13:40 – Wykorzystanie AI na uczelniach. Praktyczne przykłady – Laurynas Dovydaitis, specjalista ds. Azure
 • 14:30-15:00 – Networking i poczęstunek (czyli jak na spotkania informatyczne przystało – pizza i dużo ciekawych rozmów ;))

PS dla osób, które będą online: W przypadku połączenia się do tego wydarzenia online, Twoje imię i nazwisko, adres e-mail i/lub numer telefonu mogą być widoczne dla innych uczestników sesji na liście uczestników. Dołączając, zgadzasz się na udostępnienie tych informacji.

 

The following two tabs change content below.
dr hab., prezes Stowarzyszenia Forum Dziekanatów; profesor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, kierownik Zakładu Bliskiego Wschodu i Azji Środkowej, w latach 2012-2020 prodziekan Studium Magisterskiego; inicjatorka ogólnopolskiego Forum Dziekanatów. Współautorka m.in. monografii "Dziekanaty na wyższych uczelniach" (2018) oraz współredaktorka książki "Dziekanaty w procesie zmian" (2019).